ECB Exchange Rates on
 čtvrtek 21. říjen 2021.
Czech koruna CZK         
European euro. Used by 15 memberstates and 6 contries or areas outside the European union. EUR         
US dollar USD         

Metoda online

 

Základní rozdíl mezi výukou online a docházením do kurzu je organizace času.
K online výuce nelze přistupovat jako k docházce do kurzu. Neznamená to sedět jednou týdně na online lekci u počítače. Je třeba si osvojit nový způsob studia. Musíte se naučit nakládat se svobodou, která spočívá v tom, že studujete doma v křesle s kávou v ruce.  Je třeba si od začátku udělat systém, jinak se moc nenaučíte. I při online hodině si zapisujte poznámky, postřehy, slovíčka. Dejte svému online studiu pevný termín v diáři. Ujasněte si, proč se chcete naučit španělsky a stanovte si dílčí cíle a držte se jich.  A stanovte si také odměny. Důležité je opakování.  Až dvě třetiny toho, co se jeden den naučíte, do druhého dne zapomenete. To je normální, ale je dobré si stanovit během dne 20 minut na opakování. Ne více, pak efektivita studia stejně klesá. Obklopte se španělštinou, poslouchejte písničky v autě nebo při běhání, dívejte se na filmy (ideálně se španělskými titulky), krátké filmy na internetu (cortos en espaňol) poslouchejte rádio, podesty, projděte si slovíčka během cesty tramvají… Najděte si někoho, kdo bude studovat s Vámi. A VYDRŽTE. Nevzdávejte to předem jen  po několika lekcích.

Cílem lekcí je

  • rozvíjet schopnost domluvit se, pohotově reagovat. Trénujeme myšlení ve španělštině, nikoli překládání českých vět do španělštiny
  • získat kuráž a nestydět se za své chyby
  • aby výuka nenudila a splnila očekávání účastníka
  • efektivita výuky, aby student již po několika hodinách pocítil výsledky

Příprava na zkoušky

  • maturita (opakování gramatiky, maturitních témat, konverzace)
  • přijímací zkoušky na VŠ (řešení otázek, příprava na ústní pohovor)
  • mezinárodní zkoušky DELE A1-B2 (simulace zkoušky, trénink všech dovedností – písemný a mluvený projev, porozumění textu, poslech, slovní zásoba, gramatika)